Lokalizacja


Rembertów należy (wraz z Wesołą i Wawrem) do najbardziej zielonych dzielnic stolicy. Na jej terenie znajduje się m.in. Las Rembertowski i wchodzący w jego skład rezerwat przyrody Kawęczyn. W Rembertowie dominuje zabudowa jednorodzinna oraz niska zabudowa wielorodzinna. Przez Rembertów przechodzi linia kolejowa Warszawa Wschodnia-Wołomin oraz Warszawa Wschodnia-Sulejówek-Mińsk Mazowiecki. Do dzielnicy można dojechać także Szybką Koleją Miejską (w ciągu 15 minut z centrum Warszawy) oraz autobusami linii 145, 168, 183, 196, 199, 408, 514, 515. Na terenie dzielnicy kursuje autobus linii 153, który jest nazywany przez mieszkańców rembertowskim metrem. W nocy do Rembertowa kursują autobusy linii N24 oraz jednokierunkowo N21 i N71 (N21 ze Starej Miłosnej do Centrum, N71 z Centrum do Woli Grzybowskiej).


Rezerwat przyrody "Kawęczyn" został utworzony na terenie obszaru leśnego o powierzchni 69,54 ha, ograniczonego ulicami Marsa, Żołnierską i torami kolejowymi Warszawa - Terespol w celu zapewnienia ochrony unikatowej roślinności.
Dogodny dojazd nowoczesną Trasą Siekierkowską do oddalonego o 11 km centrum Warszawy.
Warszawa Rembertów - stacja kolejowa Polskich Kolei Państwowych obsługiwana przez Koleje Mazowieckie i Warszawską Szybką Kolej Miejską.

Wyświetl większą mapę